Nowa szata graficzna Telix.pl 2018-01-22

Nie znaleźliśmy filmów

Drodzy czytelnicy. Od dawna nie zmienialiśmy wyglądu Telix.pl i już od dłuższego czasu było widać, że zmiany są potrzebne. Zwracaliście nam uwagę na brak dostosowania strony do telefonów komórkowych i przestarzałą szatę graficzną. Nie bez znaczenia jest też fakt, że poprzednia wersja portalu nie była dobrze pozycjonowana przez google, przez co część wiadomości trudno było znaleźć.

W ciągu ostatnich 2 miesięcy pracowaliśmy nad wdrożeniem nowej wersji Telix.pl, która działa na systemie WordPress. Dużym wyzwaniem było skopiowanie wszystkich artykułów, zdjęć, postów i komentarzy do nowej strony – a jest ich ponad 100 tysięcy. Stara wersja portalu miała swoje korzenie jeszcze w 2001 roku i musieliśmy trochę poprogramować, żeby dało się przenieść dane ze starej bazy do nowego portalu.

Jakie są nowości?

• Wprowadziliśmy stronę responsywną co oznacza, że dostosuje się ona do ekranów telefonów komórkowych. Przeglądanie naszych artykułów będzie wygodniejsze. Wszystkie treści są teraz większe i bardziej czytelne.
• Dodaliśmy możliwość logowania się i rejestracji przy pomocy Facebooka i Google+. Wielu użytkowników chętnie korzysta z tego typu opcji.
• Wprowadziliśmy nowe forum oparte na bbpress.
• Wgraliśmy stronę na nowy serwer
• Naprawiliśmy rejestrację użytkowników z którą były ostatnio problemy
• Na stronę można logować się tymi samymi danymi co poprzednio. A jeśli ktoś zapomniał hasła to zawsze może skorzystać z opcji resetu.

Co jeszcze przed nami ?
Przed nami jeszcze skopiowanie i poprawienie bazy telefonów komórkowych. Liczy ona blisko 3 tysiące modeli, ale także wymaga poprawek. Wkrótce pojawi się na stronie. Poza tym, nadszedł czas wielu innych drobnych poprawek, które będziemy sukcesywnie wdrażali wsłuchując się w głosy naszych czytelników. Wśród nich m.in nowy Newsletter i rankingi taryf polskich operatorów,

Zapraszamy do lektury.

The post Nowa szata graficzna Telix.pl appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!