W urzędach skarbowych można już płacić kartą i BLIKIEM 2018-01-23

Nie znaleźliśmy filmów

Od nowego roku w każdym ze 163 obsługiwanych przez Monetię punktów kasowych w urzędach skarbowych można już bez dodatkowych opłat uiszczać należności za pomocą karty debetowej bądź kredytowej lub korzystając z aplikacji BLIK. Terminale POS zastąpią stare maszyny umożliwiające jedynie realizację usług typu cash advance, czyli wypłatę gotówki z rachunku bankowego, która często obarczona jest prowizją. Rozliczeniami transakcji realizowanych za pośrednictwem terminali POS w punktach kasowych Monetii będzie zajmować się spółka eCard – agent rozliczeniowy podlegający nadzorowi Prezesa NBP.

 Piotr Zięba, Wiceprezes Zarządu Monetii

Piotr Zięba, Wiceprezes Zarządu Monetii

Decyzja o udostępnieniu osobom odwiedzającym urzędy skarbowe możliwości płatności kartami oraz BLIKIEM była przede wszystkim podyktowana potrzebą dostosowania świadczonych przez nas usług do polityki US dotyczącej promowania obrotu bezgotówkowego. Teraz osoby płacące np. podatek nie będą musiały mieć ze sobą czasami znacznej gotówki, wystarczy karta lub komórkamówi Piotr Zięba, Wiceprezes Zarządu Monetii. Zależy nam, aby coraz więcej urzędów decydowało się na współpracę z Monetią, dlatego właśnie staramy się jak najlepiej adaptować nasze usługi do wytycznych stawianych przez sektor publiczny. Jak do tej pory udaje nam się to – urzędy coraz przychylniej patrzą na outsourcing, a my wygrywamy kolejne przetargidodaje.

Warto przypomnieć, że na przestrzeni ubiegłego roku Monetia wygrała postępowania przetargowe na obsługę kolejnych urzędów skarbowych między innymi w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Opolu oraz Szczecinie. Tym samym Monetia o blisko 43% zwiększyła liczbę obsługiwanych US w porównaniu do roku ubiegłego. Od stycznia spółka prowadzi swoje punkty już w 163 urzędach skarbowych, co oznacza, że może pochwalić się 40% udziałem w rynku outsourcingu transakcyjnego w sektorze publicznym.

 Monetia jest krajową instytucją płatniczą, działającą na podstawie licencji KNF. Jako firma transakcyjna wyspecjalizowała się w świadczeniu obsługi takich instytucji jak urzędy skarbowe, jednostki samorządu terytorialnego, sądy oraz banki. Spółka zarządza siecią blisko 800  oddziałów w całej Polsce, a w ciągu roku obsługuje ponad 16 mln transakcji na łączną wartość ponad 4 mld zł.

źródło: Monetia

The post W urzędach skarbowych można już płacić kartą i BLIKIEM appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!