Orange – ze światłowodu może już korzystać 2,47 mln gospodarstw domowych w 62 miastach 2018-01-23

Nie znaleźliśmy filmów

„Światłowód jest tylko w Warszawie” – to często powtarzana opinii o flagowej inwestycji Orange Polska. Trudno się z nią zgodzić, bo nie ma w niej zbyt dużo prawdy. Ze światłowodu może już korzystać 2,47 mln gospodarstw domowych w 62 miastach. Co oczywiste, nie tylko w Warszawie, lecz także choćby w Zakopanem, Częstochowie, Koszalinie, Kołobrzegu, Limanowej, Policach czy lubuskim Sulęcinie – podkreśla Piotr Domański z Orange Polska.

Dwa kolejne porozumienia dotyczące inwestycji w światłowód Orange Polska podpisał wczoraj. Pierwsze w  Myszkowie na Śląsku, drugie w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim. Dla przekonanych, o tym że Orange Polska inwestuje tylko w dużych miastach – to mają one odpowiednio: 32 tys. i 11 tys. mieszkańców. W Myszkowie zamierzamy w latach 2018 i 2019 zainwestować 2,5 mln złotych i podłączyć 4340 mieszkań, domów i firm. Pierwsze 132 podłączyliśmy już w grudniu ubiegłego rokudodaje Piotr Domański.

W przypadku Nieporętu sytuacja wygląda nieco inaczej – tam inwestycje realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W ramach prac w zasięgu superszybkiego internetu w Gminie Nieporęt znajdą się Białobrzegi, Izabelin, Józefów, Nieporęt, Rembelszczyzna, Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi, Wólka Radzymińska oraz Zegrze Południowe. Jeszcze w tym roku światłowód zostanie doprowadzony do 6 szkół na terenie gminy.

Czemu nie mogę się dowiedzieć, kiedy będzie u mnie światłowód

Nasze inwestycje idą pełną parą, a my naprawdę chcemy do Was dotrzeć i podłączyć Wam „światełko”. Światłowód to inwestycja w infrastrukturę. Skorzystajmy z analogii  – jeżeli droga szybkiego ruchu nie dociera do Twojego miasta i zatrzymuje się 3 zjazdy przed nim, to nie oznacza, że za rok – dwa nie zostanie pociągnięta dalej. Ze światłowodem jest tak samo – jeżeli światłowód dotarł do budynku trzy przecznice od Was, to może się okazać, że za jakiś czas nasz sprzedawca zapuka z ofertą  także do Was – konkluduje Piotr Domański.

 

źródło: Orange Polska

Czytaj też: Orange – sieć mobilna i światłowód w 2017 r

 

The post Orange – ze światłowodu może już korzystać 2,47 mln gospodarstw domowych w 62 miastach appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!