Ericsson 5G Radio Dot – zwiększa zasięg w pomieszczeniach 2018-01-24

Firma Ericsson przedstawia urządzenie 5G Radio Dot, małą stację radiową zaprojektowaną do spełnienia wymogów zaawansowanej wydajności transmisji szerokopasmowej w pomieszczeniach narzucanych przez technologię 5G.

  • Ericsson przedstawia urządzenie 5G Radio Dot, które poprawia jakość mobilnych łączy szerokopasmowych, umożliwiając operatorom zaspokojenie wzrastającego popytu na wysokiej jakości łączność w pomieszczeniach
  • 5G Radio Dot jest naturalną ewolucją systemu Ericsson Radio Dot, wiodącego w branży małych stacji bazowych
  • Najnowsze rozwiązanie w zakresie małych stacji bazowych będzie również obsługiwać coraz powszechniejsze zastosowania systemu 5G, takie jak łączność pomiędzy fabrykami, szpitalami czy kopalniami

Mając na uwadze ośmiokrotny wzrost transmisji danych w sieciach łączności ruchomej oraz miliard subskrypcji do systemu 5G oczekiwanych do końca 2023 r., operatorzy mobilni muszą zaspokajać popyt konsumentów i przedsiębiorstw na takie aplikacje, jak strumieniowa transmisja wideo w technologii 4K/8K, rzeczywistość wirtualna/rozszerzona oraz komunikacja zaangażowana. Wiąże się to z koniecznością zapewnienia dobrego zasięgu w pomieszczeniach, co nie jest łatwe do osiągnięcia za pomocą zewnętrznych instalacji radiowych, gdyż nowoczesne materiały budowlane mogą blokować zewnętrzne sygnały radiowe.

woman looking at her phone at grand central station in new york roy3775 2 5

Firma Ericsson odpowiada na  wyzwanie, przedstawiając urządzenie 5G Radio Dot, małą stację radiową zaprojektowaną do spełnienia wymogów zaawansowanej wydajności transmisji szerokopasmowej w pomieszczeniach narzucanych przez technologię 5G.

Zachowując elegancki wygląd zewnętrzny poprzednich generacji, instalacja 5G Radio Dot zajmuje mniej niż połowę czasu potrzebnego do instalacji innych rozwiązań zewnętrznych oraz będzie obsługiwać nowe pasma średniej częstotliwości w ramach technologii 5G (3-6 GHz), zapewniając prędkość do 2 Gbps.

Radio Dot System został z powodzeniem wdrożony w wielu aplikacjach wewnętrznych, wykorzystywanych na dużych obszarach, takich jak budynki biurowe, centra handlowe, szpitale i lotniska. Z czasem małe stacje bazowe będą również obsługiwać przemysłowe zastosowania systemu 5G, takie jak łączność pomiędzy fabrykami lub, w bardziej ekstremalnych przypadkach, zapewnianie łączności kopalni. Ericsson jest pionierem w tej dziedzinie. Współpraca z Boliden pokazuje, jak technologia Radio Dot może poprawiać bezpieczeństwo i skuteczność dzięki zdalnemu sterowaniu maszynami, co daje możliwość odseparowania ludzi od najbardziej niebezpiecznych obszarów kopalni w trakcie najniebezpieczniejszych prac.

System 5G Radio Dot będzie poddawany próbom pod koniec 2018 r. i będzie dostępny na rynku w 2019 r.

źródło: Ericsson

The post Ericsson 5G Radio Dot – zwiększa zasięg w pomieszczeniach appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!