RFBenchmark – Internet mobilny w Europie w IV kwartale 2017 2018-01-30

Na łamach portalu RFBenchmark.pl opublikowano raport dotyczący jakości i szybkości Internetu mobilnego w Europie w IV kwartale 2017 roku.

internet mobilny w EUROPIE Q42017

internet mobilny w EUROPIE Q42017

 

Austria, Chorwacja i Francja to kraje, które przewodzą stawce w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Mieszkańcy tych państw mogą cieszyć się najszybszym Internetem mobilnym w Europie podczas ostatnich miesięcy 2017 roku.

W Austrii wynik wyniósł 21,6 Mb/s, ale pierwsze miejsce w europejskim rankingu RFBenchmark przypadło Chorwacji za szybkość wynoszącą 22,4 Mb/s. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Francja. Nad Loarą średnia prędkość ściągania plików wynosiła 20,4 Mb/s.

Z wyników dotyczących średniej prędkości wysyłania danych zadowoleni mogą być mieszkańcy Austrii (11,7 Mb/s). Za nimi w rankingu znalazły się Holandia(11,0 Mb/s)  i Gruzja (10,02 Mb/s).

W kategorii wartości ping (im niższa wartość, tym lepiej) pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Estonia z wynikiem (28 ms).

 

Które z państw wypadają najsłabiej na tle innych europejskich krajów? Najmniej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Ukrainy. Nasz wschodni sąsiad wypada najsłabiej w każdej z 3 mierzonych przez RFBenchmark kategorii. Z pobieraniem danych nie radzi sobie zbyt dobrze Białoruś i Irlandia. Wartość ping jest bardzo wysoka w Rumunii i Rosji.

***

RFBenchmark to rozwiązanie stworzone przez Spółkę Notel. Aplikacja mobilna umożliwia użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – między innymi siły sygnału oraz testy prędkości Internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE).

źródło: Notel

internet mobilny w EUROPIE Q42017
Internet mobilny w Europie Q4 2017
Europa 4Q UL
Internet mobilny w Europie Q4 2017

The post RFBenchmark – Internet mobilny w Europie w IV kwartale 2017 appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!