Jack White ma dość smartfonowych zombie na swoich koncertach 2018-02-03

 Zakaz wnoszenia telefonów na koncerty? Całkiem możliwe, że niedługo stanie się to chlebem powszednim, bowiem coraz więcej gwiazd jest zirytowanych nadużywaniem smartfonów podczas występów.

Jack White, były frontman grupy The White Stripes, postanowił rozpocząć walkę ze smartfonami. Popularny muzyk ogłosił właśnie, że fanom na koncertach podczas jego najnowszej amerykańskiej trasy koncertowej nie będzie wolno wykonywać zdjęć ani rejestrować filmów.

W oświadczeniu White’a czytamy, że:
„Nie wolno robić zdjęć ani używać sprzętu nagrywającego audio i wideo. Telefony wszystkich widzów zostaną skonfiskowane i będą przechowywane w bezpiecznym miejscu aż do zakończenia koncertu.” Twierdzi, że zabieg ma na celu przywrócenie „ludzkiego” charakteru doświadczenia, jakim ma być jego koncert.

Amerykański artysta obiecuje fanom, że zatrudniony podczas występów fotograf wykona szczegółową dokumentację koncertu, która będzie dostępna na stronie jackwhiteiii.com i nowym koncie Jack White Live na Instagramie.

W kwietniu 42-latek rusza w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, promującą najnowszy solowy album “Boarding House Reach”.

 

Przypominamy, że brytyjski serwis Skiddle przeprowadził badania wśród fanów muzyki, czy powinno się zakazać telefonów na koncertach. Tylko 27% ankietowanych jest za całkowitym zakazem stosowania telefonów komórkowych na koncertach. Spośród tych ankietowanych, która uważała, że telefonów i filmowania nimi nie powinno się zakazywać podczas koncertów, przyznają, że filmują, gdyż lubią mieć pamiątki po koncercie i dzielić się wspomnieniami z innymi poprzez media społecznościowe.

Co Wy sądzicie o pomyśle zakazu stosowania telefonów na koncertach?

źródło: Radio Zet

The post Jack White ma dość smartfonowych zombie na swoich koncertach appeared first on Portal telekomunikacyjny Telix.pl.

Skomentuj!