HP Inc. liderem rynku PC oraz urządzeń drukujących 2018-02-07

Firma HP utrzymała wiodącą, pierwszą pozycję na światowym rynku PC w 2017 roku. Dostawy urządzeń do klientów wzrosły o 8,3% w porównaniu do poprzedniego roku, a  wolumen dostaw wyniósł ponad 16 mln sztuk. Najnowsze badania IDC wykazują ponadto, że HP utrzymuje czołowe miejsce w regionie EMEA, zyskując 2,5% udziału rynku rok do roku, na poziomie 28,1%.

Na wyniki niebagatelny wpływ miało to, że HP w 2017 roku wprowadziło na rynek nowe notebooki dla biznesu oraz urządzenia pokroju HP EliteOne 1000 AiO, wraz z innowacyjnymi akcesoriami. W kwestii urządzeń przenośnych, HP EliteBook x360 1020 G2 jest jednym z najsmuklejszych i najlżejszych biznesowych laptopów na świecie, a HP EliteBook 1040 G4 dzięki procesorom Intel Core i7 Quad Core z technologią Pro oraz długiemu czasowi pracy na baterii, jest jednym z najmocniejszych urządzeń tego typu, gotów sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

HP

HP – laptop

W kategorii rozwiązań Premium firma zaprezentowała nową generację laptopów HP Spectre oraz HP Spectre x 360 13. Notebooki wyposażone w procesory Intel najnowszej generacji, znacznie wydajniejsze akumulatory oraz wyświetlacza z rozdzielczością do 4K, to obecnie jedne z najsmuklejszych laptopów dotykowych na świecie.

Marcin Olszewski

Marcin Olszewski, prezes HP Inc Polska

Największy wpływ na dotychczasowe działania HP ma to, że kategorie konsumenckie oraz biznesowe łączą się ze sobą nierozerwalnie i niezbędne jest dostosowanie się do tych zmian, zarówno w przypadku rozwiązań PC, jak i urządzeń drukujących. Widzimy jednocześnie jak funkcjonowanie przedsiębiorstw zmienia mobilność i bezpieczeństwo. Nasza wizja przyszłości to stworzenie bezproblemowego świata fizycznego i cyfrowego, nazwaliśmy to Blended Reality – mówi Marcin Olszewski, prezes HP Inc Polska.

przypadku urządzeń drukujących HP jest liderem drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych, osiągając wynik 38,7%, ze wzrostem 3,3% rok do roku. Jest jednocześnie wiodącą firmą w sprzedaży rozwiązań dla domu, biura oraz kategorii komputerów przeznaczonych dla biznesu, spodziewając się umocnienia pierwszego miejsca, w miarę poprawy warunków rynkowych.

Coraz mocniejszą pozycję HP podkreśla przełom w kategorii kopiarek. Od lat brakowało znaczących innowacji niezbędnych do zwiększenia wydajności, ochrony przed naruszeniami bezpieczeństwa oraz niedrogiego druku w kolorze. HP zmieniło to w 2017 roku wprowadzając na rynek nową generację urządzeń A3 MFP, które zapewniają prostotę, niezawodność oraz bezpieczeństwo.  HP dostarcza jednocześnie swoim klientom najbardziej zaawansowaną w branży linię rozwiązań druku laserowego A3 i A4 dla biura.

hp Printer Security Infographic PL

hp Printer Security Infographic PL

By wzmocnić swoją pozycję na rynku, 1 listopada 2017 roku firma ogłosiło zakończenie transakcji przejęcia działu druku firmy Samsung, które stanowi największą szansę rozwoju HP w zakresie druku biznesowego. Połączenie z Samsung rozszerza portfolio drukarek wielofunkcyjnych oraz ilość posiadanych patentów.

Aby pomóc firmom zbudować nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę, badamy w HP jakie są kierunki działań cyberprzestępców, Dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich 6 lat odsetek naruszeń bezpieczeństwa urządzeń podwoił się, podczas gdy liczba ataków na serwery i sieci zmalała. Mamy obecnie na świecie 400 milionów komputerów starszych niż 4 lata, które przez przestarzałe zabezpieczenia czy brak ochrony BIOS-u są narażone na ataki hakerów. To dlatego postanowiliśmy stworzyć jeden z najbezpieczniejszych komputerów na świecie, wsparty przez rozwiązania takie jak HP Sure View czy HP Sure Start – dodaje Marcin Olszewski.

Przestępcy najbardziej czyhają na naszą tożsamość – 90% danych naruszonych przez phising to dane uwierzytelniające, większość przypadków dotyczy słabych haseł. Z badań przeprowadzonych przez firmę 3M wynika, że 91% prób włamania do systemu zakończyło się sukcesem, a 52% poufnych informacji uzyskuje się za pomocą hakerstwa wizualnego. Pracujemy w różnych miejscach, co stwarza zagrożenie dla kradzieży naszych danych, w końcu wystarczy spojrzeć na czyjś ekran czy zrobić zdjęcie z telefonu. HP dzięki swoim zaawansowanym rozwiązaniom chroni nie tylko komputery, ale też urządzenia drukujące, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa drukowania. Wbudowane funkcje i dodatkowe rozwiązania pomagają chronić drukarki  i sieć, zapewniając kompleksową ochronę.

Momentem przełomowym dla HP w 2017 roku było wdrożenie DaaS (Device as a Service). Te inteligentne i proste rozwiązania obliczeniowe pozwalają pozbyć się czasochłonnych zadań obsługi urządzenia i zarządzania cyklem życia produktu. Zastosowanie DaaS w firmie upraszcza proces zakupów  i poprawia przewidywalność kosztów, dzięki  prostym planom, które są łatwe w dopasowaniu i skalowaniu. HP DaaS jest jedną z najlepszych strategii na przyszłość.

Swoją szansę upatrujemy również w gamingu, który stale rośnie. Osoby pasjonujące się e-sportem stanowią równie dużą grupę odbiorców, co miłośnicy tradycyjnych sportów. Planujemy zająć pozycję lidera w kategorii sprzętu dla graczy, stale rozszerzając swoją ofertę o laptopy i komputery gamingowe, monitory, akcesoria czy urządzenia pokroju OMEN by HP Accelerator i zestawy VR – wyjaśnia Marcin Olszewski.

Zapewne każdy oglądający zmagania e-sportowców zastanawiał się, czy taka forma rozrywki wyprzedzi zainteresowanie tradycyjnymi sportami. Więcej osób oglądało finały League of Legends World Championship niż finały NBA czy Stanley Cup.[4] Jako branża, e-sport generuje przychody na całym świecie w wysokości prawie 700 milionów dolarów.

W Europie dochody z e-sportu mają osiągnąć w 2018 roku poziom 346 milionów dolarów. HP aktualizuje stale swoje portfolio produktów OMEN by HP, projektując urządzenia od podstaw i wyposażając je w funkcje, dzięki którym zarówno zwykli gracze, jak i profesjonalni zawodnicy zyskują przewagę i pewność siebie niezbędną do osiągnięcia najlepszych wyników lub rozgrywkę w najnowsze tytuły AAA bez obawy o spadki wydajności.

źródło: HP

 

Skomentuj!