Fuzja Wiko i Tinno – umożliwi stworzenie marki o globalnym zasięgu 2018-02-08

Nie znaleźliśmy filmów

Firma Wiko, produkująca smartfony i akcesoria mobilne najwyższej jakości ogłosiła fuzję z Tinno – producentem pochodzącym z Chin, z którym blisko współpracuje od blisko 7 lat. Tinno zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń mobilnych. Ten ruch ma na celu umocnienie pozycji Wiko na rynku, a także jest kolejnym krokiem w kierunku bycia liderem w branży telefonii komórkowej.

Firma Wiko została założona w 2011 roku w Marsylii, w efekcie ścisłej współpracy Laurenta Dahana i Jamesa Lina – dyrektora Tinno Group. Wspólnie odkryli, że ich umiejętności dopełniają się, umożliwiając stworzenie marki o globalnym zasięgu. Od dzisiaj tych dwóch charyzmatycznych liderów, a przede wszystkim długoletnich przyjaciół, wspólnie przenosi firmę Wiko na nowy, jeszcze wyższy poziomy perfekcji. W skład nowego zarządu wchodzą James Lin – prezes, Lauren Dahan – starszy wiceprezes oraz Michel Assadourian i Julien Heang – wiceprezesi.

Fuzja ta, wpisuje się w strategię obraną przez akcjonariuszy oraz w ogólny kierunek, w którym zmierza branża. Tinno było naszym partnerem od początku istnienia marki Wiko, posiadamy 30 milionów wspólnych użytkowników w ponad 30 krajach na całym świecie. Nowy etap rozwoju jest niezbędny, aby sprostać oczekiwaniom klientów i oferować im szeroką gamę innowacyjnych produktów” – powiedział Laurent Dahan.

Wiko to fantastyczna marka, która posiada rozwiązania niezbędne do pozyskiwania nowych klientów na całym świecie. Bliższa współpraca z Tinno pozwoli nam jeszcze bardziej przyspieszyć proces wzmacniania pozycji tego kultowego brandu” – dodał James Lin.

Podczas nadchodzących targów MWC 2018, Wiko zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia.

źródło: Wiko

Skomentuj!