Test smartfonów Samsung Galaxy Note 9 versus Huawei P20 Pro 2018-09-06

Nie znaleźliśmy filmów

Samsung Galaxy Note to szczególny smartfon na tle całego rynku telefonów z Androidem. Reprezentuje najwyższy, najmocniejszy, najbardziej biznesowym model największego producenta smartfonów. Uosabia to co najlepsze, ale jest też jednym z najdroższych urządzeń, nie licząc rozmaitych serii limitowanych. Jako jedyny telefon oferuje pełnoprawne wsparcie dla rysika.. Mamy tutaj więc crème de la crème świata smartfonów.

Huawei P20 Pro to z kolei największe zaskoczenie tego roku. Seria P od Huawei dotąd była przewidywalna, a tym czasem P20 Pro okazał się jedynym smartfonem na rynku, który ma aż 3 aparaty, rozdzielczość aż 40 megapikseli i oferuje 3 krotne przybliżenie optyczne. Wraz z aktualizacją aplikacji aparatu spowodowało to przeskoczenie z dobrej jakości zdjęć, do ścisłej czołówki, czy nawet pierwszego miejsca. U konkurenta z Korei zmiany miały znacznie mniej rewolucyjny, a bardziej inkrementalny charakter.

Jak zatem wypadają oba urządzenia w bezpośrednim porównaniu? Czy rozwijany konsekwentnie Note utrzyma swoją pozycję króla systemu Android?

Skomentuj!